Ґавіальчики наголошують, що коробки з грою очікуються у вересні цього року.
Над землею Тунгуської долини пливла ніч, сповита повним місяцем і зірками. Серед нічної тиші, вогняна куля з неба на шаленій швидкості рухалась в бік безмовної тіснини. Ще мить, і потужний вибух при зіткненні космічного тіла та крижаної земної поверхні, осяяв неземним блакитним сяйвом все навколо. Масштабна експедиція на Тунгуску в пошуках метеориту, який сколихнув Сибір, почалася. Відважні герої разом із розумними тваринами-помічниками та броньованими мехами, виряджаються в дорогу. Заради багатства та слави вони готові на все, авжеж, вони усвідомлюють всю небезпеку цієї подорожі. Адже попередня група дослідників, що була відправлена на пошуки метеорита, зникла безвісти...
Настільна гра «Експедиції» (Expeditions) — це самостійна колодобудівна гра у світі легендарної Коси автора Джеймі Стеґмаєра. У світі альтернативної реальності, де люди живуть пліч-о-пліч з бойовими та сільськогосподарськими роботами. Гра представляє собою сюжетне продовження історії. Учасники в ролі героїв війни відправляються на пошуки зниклої експедиції, яку очолював професор Тарковський. Окрім цього, вони також будуть досліджувати навколишнє середовище, що забруднене радіацією та звісно ж, шукати загадкове небесне тіло. На гравців чекатиме приголомшливе художнє оформлення від Якуба Ружальського, деталізовані мініатюри мехів та захопливі ігрові механіки. Також передбачено проходження компанії в соло-режимі.
Ігролад. Гравці ходять по черзі, переміщуючи свою фішку у верхньому правому куті свого планшета, та у довільному порядку виконують доступні основні дії:
- Рух. Гравець переміщує свого меха на 1-3 локації. Якщо персонаж перемістився на закриту локацію гравець отримує з неї жетон мапи. Після цього треба перевернути плитку локації та додати жетон скверни.
- Зіграти карту. Учасник кладе 1 карту з руки в ряд активації і отримує відповідну винагороду. Також можна розмістити робітника на цю карту щоб щоб активувати її властивість.
- Збір. Гравець може отримати видимі бонуси локації, на який знаходиться його робот: Бонус поліпшення дає змогу підкласти карту під меха щоб її властивість була активна до кінця гри. Можна підкласти карту метеорита під свій планшет щоб отримати бонуси зазначені на цій картці. Карта Вигода похвалитися дає змогу викласти свою фішку слави на полі табору в категорію, умови якої виконав гравець. Якщо на початку ходу фішка закриває комірку дій: рух, зіграти карту або збір, гравець може перемістити її в комірку оновлення. Таким чином можна повернути зіграні картина руку, а робітників — на свій планшет. У свій наступний хід гравець зобов'язаний пересунути фішку дій в іншу комірку (наприклад, рух), тоді він виконує дві інші дії — збір і зіграти карту. І так відбувається кожен хід, допоки гравець не вирішить виконати дію оновлення.
Гра закінчується в той момент, коли хтось з гравців викладе свою четверту фішку ослави на поле табору. Після цього кожен гравець виконує свій останній хід. Всі гравці рахують загальну кількість монет, які вони заробили впродовж партії. Фішки слави в комірках категорій слави. Кожну фішку слави оцінюють залежно від кількості виконаних завдань: 5 $ / 6 $ / 8 $ / 10 $. Поліпшені предмети. За кожен поліпшений предмет гравець отримує кількість монет, вказану в правому нижньому куті карти цього предмета. Кожен жетон скверни дає 2 $. Перемагає гравець, який заробив більше монет.
Для кого? Настільна гра «Експедиції» (Expeditions) не залишить байдужими фанатів всесвіту Коси. Також сподобається гравцям, які полюбляють ігри з менеджментом ресурсів та механікою виставлення робочих. А її якісне та цікаве оформлення точно відгукнеться в серцях новачків у настільному середовищі.
Комплектація: поле табору, 5 планшетів мехів, 20 плиток локацій (шестикутних), 5 фігурок мехів, 5 підставок для мехів, 50 фігурок робітників (по 10 фіолетових, зелених, червоних, жовтих, синіх), 12 початкових карт, 25 карт предметів, 25 карт метеоритів, 40 карт завдань, 5 фішок дій, 5 фішок сили, 5 фішок хитрощів, 20 фішок слави (по 4 зірки на гравця), 24 жетони мапи, 37 жетонів скверни (по 6 кожного номіналу та 1 жетон «20»), 1 мішечок скверни, 80 картонних монет, 10 карт-пам’яток, 1 лист досягнень, правила гри. Компоненти Автоми: 14 карт рішень, 5 карт прогресу, 1 карта слави, 1 карта-пам’ятка, правила Автоми.