В більшості ігор для вечірок нам потрібно пояснювати слово іншими словами, картками чи жестами, їх кількість необмежена, а гравці здебільшого обмежені в часі.
В настільній грі Кодові імена: гра слів (Codenames) гравцям потрібно пояснити кодове ім’я, а краще декілька, за допомогою одного-єдиного слова. Для підказки можна називати число, що означатиме кількість прихованих слів. Нумо, кодувати та розгадувати імена?
Як грати в гру Кодові імена: гра слів (Codenames)
- Перед початком гравці діляться на дві команди — синю та червону і кожна з них обирає зв’язкового. Зв’язковий — це ключова особа, котра знає всіх захованих агентів і має закодовано повідомити про них своїй команді. На ігровому полі розташовується 25 кодових імен, котрі обираються випадковим чином із загальної колоди.
- Завдання команди — відкрити всіх агентів свого кольору першими.
- Для того, щоб випередити суперника зв’язковим потрібно об'єднувати однією підказкою відразу кілька імен. Для підказки можна використовувати одне-єдине слово, яке об'єднує кілька імен на полі, а також називати число, яке вказує на кількість імен, що об'єднує ця підказка. Зв’язковому потрібно давати саме ту підказку, котру зможе зрозуміти його команда та обирати стратегію: підказувати по одному слову чи ризикувати.
- Якщо замість свого агента команда помилково вказує на агента суперників — він залишається відкритим, а хід гри може сильно змінитись. Також, на полі є вбивця, потрапивши на якого команда миттєво програє.
- Перемагає команда, котра перша відкрила всіх своїх агентів.
Для кого? Настільна гра Кодові імена: гра слів (Codenames) завдяки простим правилам підійде для вечірок, дружніх посиденьок, корпоративів та сімейних розваг. А завдяки цікавій ігровій механіці та великій різноманітності кодових слів гру можна грати багато-багато разів.