Кількість
|
Вартість
|
||
|
Я пам'ятаю той день, коли світ перестав бути таким, яким я його знав. Сонячні промені, що лоскотали обличчя приємним теплом, раптом вдарили жорстокими сліпучими спалахами. Земля, по якій я бігав босоніж у дитинстві, ревла від болю, її рвали снаряди. У звичному зрозумілому світі більше не лишилося місця для спокою. Спалахнула велика війна. Міста одне за одним перетворювалися на попіл та руїни, а життя звичайних людей... Більшість населення змушена ховатися в підвалах, намагаючись вижити в умовах постійних обстрілів, голоду та холоду. Підвал тепер став прихистком для багатьох, їхнім укриттям, їхнім світом. Тут пахне вогкістю і цвіллю, але тут безпечно. Люди сплять на старих матрацах, готують їжу на маленьких газових плитках і намагаються зберегти хоч краплю тепла в цій холодній, темній ямі. Місто-привид Погорень, столиця Гразнавії, загубилося десь у вирі війни.
Дивлюсь на своє рідне зранене місто, і розумію: це моя війна. Війна за все, що мені дорого.
Це моя війна (This War of Mine) — це настільна кооперативна рольова гра за мотивами однойменної комп'ютерної гри, натхненна подіями 1992–1995 років, а саме облогою міста Сараєво військами югославської (сербської) армії. Автори гри підійшли до її створення з усією скрупульозністю, уважно вивчивши історичну документацію Боснії і Герцеговини. Хоч вигадане місто Погорень сильно і нагадує її столицю, творці гри вклали певний символізм в назву міста, в якому відбуваються події гри. Вони хотіли передати жах і смуток будь-якого міста на землі, в яке прийшла війна. І знаєте що, їм це більше ніж вдалося. Гра завоювала серця мільйонів фанатів саме наративом, своєю історією, життєвістю, атмосферою. Бо гра не про супергероїв, а про звичайних цивільних, які ведуть свою боротьбу за виживання кожен день.
This War of Mine — це настільна гра-симулятор виживання мирного населення під час громадянської війни, в якій 1–6 гравців від 18 років гратимуть за звичайних мирних жителів міста в облозі. Настільна гра розширює світ комп'ютерної гри, робить акцент саме на взаємодії та поведінці людей, які намагаються просто вижити. Бо як відомо, війна змінює людей.
Як грати в гру Це моя війна
Мета гравців — зберегти життя своїм персонажам до перемир'я.
Кожен персонаж унікальний, зі своїм набором вмінь та навичок, шкідливих звичок, негативних рис та захворювань.
Гра поділяється на раунди, під час яких персонажі виконують різноманітні квести, які в свою чергу раз за разом випробовують їхню людяність. Усі дії персонажів мають наслідки і вплинуть на кінцевий результат історії.
Раунди поділяються на фази:
- Ранок. Відкривається карта події. Події додають або навпаки, відбирають спорядження, іноді додають жетони холоду до сховку.
- День. Персонажі виходять з укриття і виконують різноманітні завдання: шукають припаси, розбирають завали, зустрічаються з іншими персонажами. Вони намагаються подолати труднощі, попередити тяжкі ситуації: полікувати поранення і хвороби, запобігти голоду, депресії та втомі.
- Захід сонця. Під час цієї фази гравці готують своїх персонажів до нічної вилазки (наступна фаза), годують їх і дають перепочити. Усіма силами потрібно стримувати ріст треків депресії та холоду, бо вони обмежують харчові припаси. Якщо харчів буде бракувати, почнеться голод.
- Нічна вилазка. Прирівняно до партизанів, під покровом ночі, персонажі виходять з укриття в пошуках чогось їстівного і необхідних ліків. Також по дорозі можуть зустрітися інші персонажі, деякі можуть бути небезпечними.
- Нічний наліт. Гравці всі разом не можуть залишити укриття, бо скоріше за все туди увірвуться мародери чи психопати. Тим, хто лишиться на посту, потрібно буде охороняти сховок від чужинців. Тут в нагоді стане зброя.
- Світанок. Дожити до світанку — то вже маленька перемога. Персонажі, які ходили на нічну вилазку, повертаються в укриття і гравці всі разом перевіряють шкоду, стан персонажів, ділять здобич та виконують певні завдання.
Кінець гри
Гра закінчується перемогою гравців, якщо всі дожили до перемир'я.
Книга на 160 сторінок містить 1947 історій персонажів гри та купу розгалужень сюжету, які гарантують унікальні партії. Гра наративна, а тому кожен вибір і, на перший погляд, незначна дія, впливають на загальний сюжет.
Проходячи гру, гравці отримають певний емоційний досвід, бо події гри виглядають надзвичайно реальними, тим паче в наш час. Величезне число складних життєвих історій, розгалужений сюжет, і кожен вибір має глобальний вплив.
Також гра містить спеціальний набір для збереження прогресу, тож є можливість зберегти поточну гру і продовжити її в будь-який інший зручний час.
Для кого? Це моя війна — по-справжньому культова гра з приголомшливою атмосферою. Вона сподобається гравцям, які полюбляють кооперативні сюжетні ігри, які ставлять перед учасниками нелегкі вибори та випробування. Рекомендуємо купити настільну гру Це моя війна в магазині Ґавіал.
Якщо полюбляєте апокаліптичну атмосферу, обов'язково придивіться до ігор Зомбіцид. Друга редакція (Zombicide: 2nd Edition) та Зима Мерців: Гра перехресть (Dead of Winter: A Crossroads Game).