Уявіть, що ви приїхали до чужої країни щоб відпочити, погуляти, побачити і дізнатися щось нове, та запастися позитивними емоціями. Але сталась халепа, ви не знаєте місцевої мови. Ось ви тримаєте мапу в руці, намагаючись розібратися в лабіринтах вулиць, шукаєте поглядом якісь орієнтири, але марно. І спитати напрямок у перехожих не можете. Місто здається зовсім чужим, далеким, немов з іншого світу.
Словомандри (Word Traveler) — це настільна кооперативна гра на асоціації, яка розрахована на 2-5 гравців, від 9 років. Гравці перетворюються на туристів та подорожують пам'ятними місцями за допомогою ведучого, який намагається пояснити їм маршрут 🤭
Ігролад. Гра поділяється на два раунди: день перший і день другий.
Кожен раунд складається з трьох фаз:
- Приготування. Під час приготування треба розмістити стрілки 1,2,3 перед собою. Кожен гравець отримує по 10 карток слів та секретну карту мапи.
- Планування. Фаза планування починається з запуску піщаного годинника. Усі учасники мають ознайомитися зі своєю картою мапи, приховуючи її від інших учасників. На ній будуть зазначені місця, які вам необхідно відвідати, аби заробити переможні бали. Пояснити свій маршрут своїм поплічникам ви можете тільки за допомогою карток слів та стрілок, а вони вже перемістять вашу фішку у потрібну локацію, якщо звісно, правильно вас зрозуміють. Коли впаде остання піщинка у годиннику, почнеться третя фаза.
- Подорож. Під час подорожі кожен гравець по черзі подорожує. Інші гравці в цей час відіграють роль місцевих жителів, які намагаються допомогти мандрівнику дістатися потрібних локацій. Мандрівник оголошує свої заплановані маршрути, оголошуючи номери й напрямки стрілок, та зачитує слова на картах.
Завданням інших гравців є відгадати бажані зупинки мандрівника та допомогти йому дістатися до них. На кожній з цих локацій вони лишають фішку сліду. Потім мандрівник відкриває карту мапи та порівнює її з викладеними токенами слідів. Команда здобуває бали за кожну вірно вгадану зупинку.
Якщо фішка підрахунку балів досягає золотого сувеніра, команда додає його до своєї колекції. Таким чином мандрує кожен з гравців.
Підготовка до другого дня: Розмістіть стрілки 4 та 5 перед собою. Кожен гравець отримує по 10 нових карток слів та перегортає свою карту мапи на інший бік. Повторіть кроки 2 та 3.
З кінцем другого дня закінчується і гра. Порівняйте ваш здобутий результат з таблицею на останній сторінці книжки правил. Чим більше золотих сувенірів вам вдасться роздобути, тим ближче ви до перемоги!
Для кого? Настільна гра Словомандри чудово зайде в компанії друзів або в сімейному колі, підійде і досвідченим гравцям, і новачкам. Також Ґавіальчики рекомендують гру зі схожою ігровою механікою Ансамбль (Ensemble).