Старовинний замок, що стоїть монолітом на схилі, дивиться в ніч своїми жовтими очима. Прикрашена зала повниться ароматами вишуканих страв, музиканти грають ненав'язливу мелодію, а гості тим часом починають прибувати. Яскраві костюми та маски, під якими зачаїлася знать з усього королівства, грають золотом в червоному полум'ї свічок. О, маскарад, чарівний бал у пелюстках зоряної ночі... Він тоне в озері шампанського та вина! Ось через дубову різну браму заходять, ведучи жваву бесіду, інквізитор та єпископ, а позаду них з важливим видом йде король. Блазень зі злодієм теж не відстають. Щойно всі зберуться - почнуться увесеління.
Маскарад (Mascarade 2nd edition) -— ще один хіт від доволі плодовитого автора настільних ігор Бруно Файдутті. Найвідомішою його грою мабуть є Цитаделі, а Маскарад є тематичним продовженням цієї гри. Варто зазначити, що окрім сетингу і прихованих ролей, їх більше нічого не об'єднує, це геть інша гра. Маскарад більше схожий на покер, в цій грі так само треба багато та вміло блефувати та контролювати свої м'язи обличчя та емоції, щоб жодна з них не видала ваших планів всередині планів, всередині планів.
Ігролад. На початку гри всі учасники отримують таємну карту персонажа і 6 золотих монет. Ролі впродовж гри будуть змінюватись, але їх завжди слід тримати в таємниці. Мета гри — зібрати першим 13 монет. Також перед грою, коли всі отримали свої ролі, 4 перші гравці мають по черзі взяти карту персонажа у будь-кого за столом та не дивлячись (під столом, щоб інші не бачили) помінятися з ним картами, або ж віддати йому назад його ж карту. Гравець карту якого брали не має права на неї дивитись.
Учасники ходять по черзі, виконуючи одну з трьох можливих дій:
- Обмінятися картами ролей з будь-яким іншим гравцем. Робити це слід під столом, щоб ніхто крім активного гравця не знав, чи відбувся обмін.
- Подивитись на карту свого персонажа, щоб ніхто її не побачив.
- Назвати вголос свого персонажа. У свій хід гравець може назвати свого персонажа, щоб застосувати його здатність. Якщо ніхто не заперечує роль гравця, він, не відкриваючи карти, застосовує здатність озвученого персонажа. Наприклад, у свій хід один з учасників повідомляє: "я Король!" Якщо ніхто не заперечує його заяви словами: "Ні, це я Король", то він здійснює дію, запропоновану Королеві, а саме бере три монетки з банку. Якщо, на заяву гравця, що він Король, інші учасники заперечують, стверджуючи, що вони мають цю роль, тоді всі учасники суперечки розкривають карти. Справжній власник ролі отримує бонус, навіть якщо це і не його хід, а хибні «Королі» оплачують штраф у банк у розмірі однієї монети. Потім всі скидають свої карти ролей, знову йде підготовка до раунду.
Гра триває таким чином, допоки хтось з гравців не назбирає 13 монет. Той, кому це вдалося, оголошується переможцем. Гра також може закінчитись, якщо один з гравців стає банкрутом. У цьому випадку переможцем стає гравець, який має найбільше монет на поточний момент.
Для кого? Якщо хочете весело провести час у великому дружньому колі — настільна гра Маскарад (Mascarade 2nd edition) залюбки допоможе в цьому. Але будьте обережні, бо важко вгадати, хто ж ховається під маскою вашого співрозмовника цього разу! Якщо вам до вподоби ігри з прихованими ролями, радимо також придивитись до ігор Детектив клуб та Остання місія (Quest).